Fort III - materiały edukacyjne

I. Gotowa lekcja historii o Forcie III, dla klas 7-8 szkoły podstawowej (i starszych) - wystarczy pobrać materiały

Zachęcamy nauczycieli klas 7 szkół podstawowych i starszych do przeprowadzenia lekcji o Forcie III w Pomiechówku. Poniżej znajdują się gotowe materiały edukacyjne. Nie jest potrzebne żadne wcześniejsze przygotowanie. Wytarczy wyświetlić 18 miutowy film, po nim uzupełniającą film prezentację a na koniec przeprowadzić quiz z wiedzy uzyskanej na lekcji. Całość jest w artakcyjnej dla młodzieży formie. Bardzo zachęcamy. Materiały przygotowaliśmy w ramach dofinansowania uzyskanego z Ministerstwa Obrony Narodowej. Były rekomendowane w 2021 r. przez Mazowieckie Kuratirium Oświaty w Warszawie. Spotkały się z uznaniem wielu nauczycieli.

Oto one:

1. Film edukacyjny o Forcie III w Pomiechówku

https://www.youtube.com/watch?v=sj80LKAf_Dk

2. Prezentacja Pomiechówek - śladami naszej historii

https://forttrzecipomiechowek.org/files/prezentacja-pomiechowek-sladami-naszej-historii.pptx

3. Konspekt lekcji Historia Fort III Pomiechówek

https://forttrzecipomiechowek.org/files/konspekt-lekcji-historia-fort-iii-pomiechowek.pdf

4. Quiz

https://create.kahoot.it/details/40a2356a-415f-442b-b7a2-bb4052ad88f2

5. Karta odpowiedzi dla nauczyciela

https://forttrzecipomiechowek.org/files/pomiechowek-karta-odpowiedzi-dla-nauczyciela.pdf

 

II. Zachęcamy również do obejrzenia poniższych slajdów, prezentujących historię Fortu III (w pigułce) oraz zamówienia wystawy mobilnej

Slajdy zawierają obraz plansz, które tworzą wystawę mobilną o Forcie. Składająca się z 8 drustronnych tablic wystawa może być prezentowana w szkołach, bibliotekach, zakladach pracy, urzędach itp. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Zainteresowane instytucje prosimy o kontakt. Jedyny koszt jaki trzeba ponieść, to koszt transportu wystawy z ostatniego miejsca gdzie jest prezentowana. Obecnie gości w Muzeum Prochownia, w Twierdzy Modlin.