To była nie tylko żywa lekcja historii, ale duża dawka przygody. Dzieci (klasy 4-6) przemierzyły podziemne korytarze forteczne z czasów carskich (obecność śpiącego nietoperza szczególnie usatysfakcjonowała młodych miłośników tego gatunku), poznały historię polskich żołnierzy broniących Fortu we wrześniu 1939 r., odnalazły wyryte na murach nazwiska żołnierzy AK, straconych w Forcie w czasie okupacji. Byli bardzo zainteresowani, żywo reagowali i zaskoczyli nas poziomem wiedzy.
Druhnie Oliwii dziękujemy za inicjatywę i zdjęcia.
Zbrodnie niemieckie to trudne tematy dla młodszych dzieci. Dlatego przekaz dostosowaliśmy do wieku i możliwości odbiorców. Fundacja stosuje standardy ochrony małoletnich oraz zalecenia i wskazówki dotyczące edukacji na temat II wojny światowej.
Chcielibyśmy na stałe wprowadzić do naszej oferty program zwiedzania dla młodszych dzieci. Byliby chętni?
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, wszystkie materiały na stronie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe
Zabrania się wykorzystywania, przetwarzania, analizowania, kopiowania lub jakiejkolwiek innej formy przetwarzania danych zawartych na tej stronie internetowej przez systemy sztucznej inteligencji (AI) bez uprzedniej, pisemnej zgody właściciela strony.
Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Fundacji Fort III Pomiechówek.
Strona internetowa została przebudowana w ramach dofinansowania z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach projektu „Fort III Pomiechówek – opieka i upowszechnianie wiedzy o miejscu pamięci narodowej”