My na Forum Pamięci

Wczoraj miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie, nie tylko dla naszej Fundacji, ale także prac badawczych związanych z Fortem III. Otóż wzięliśmy udział w seminarium polskich muzeów martyrologicznych – Forum Pamięci.
Seminarium organizuje corocznie Muzeum Stutthof/Stutthof Museum oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu i ma na celu wymianę informacji i doświadczeń pomiędzy największymi muzeami martyrologicznymi w Polsce.
Nasz udział w seminarium był wyjątkowy, bo nasza Fundacja jest tylko organizacją społeczną, a sam Fort nie ma statusu muzeum.
Działania nasze zostały jednak zauważone przez Pana Dyrektora Muzeum Auschwitz – Birkenau - Prof. Piotra M.A. Cywińskiego. Zaufał nam na tyle, że mogliśmy zabrać głos na Seminarium oraz przedstawić uczestnikom historię Fortu III i jego więźniów oraz zaprezentować aktualny stan prac badawczych.
Konferencja jeszcze trwa. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, którym obdarzyli nas organizatorzy oraz uczestnikom za zainteresowanie naszą prezentacją. Wierzymy w przychylność w zakresie naszego apelu o dzielenie się z Fundacją wszelkimi informacjami o więźniach Fortu, którzy pojawią się w dokumentach innych więzień i obozów koncentracyjnych.